خار مریم و خواص آن

خار مریم

بخشی از گیاه که برای خواص درمانی استفاده میشود دانه است و ماده موثر درمانی آن سیلیمارین نامیده میشود . مهمترین کاربرد درمانی این گیاه اثر محافظتی روی کبد است که در مطالعات حیوانی و انسانی نیز گزارش شده است.

در مطالعات بالینی معتددی مصرف سیلیمارین در درمان بیماری کبدی مانند سیروز،هپاتیت ویروسی و سمی مزمن ،کبد چرب و التهاب مجاری صفرا موثر بوده که دلیل آن را خواص آنتی اکسیدانی این ماده می دانند.سیلیمارین سلول های کبدی را در برابر هرگونه آسیب نابود کننده حاد یا مزمن محافظت میکند. همچنین در کاهش کلسترول خون ، افزایش سیستم ایمنی بدن ،درمان انواع سرطان ، کاهش عوارض جانبی در بیماران تحت درمان با شیمی درمانی برای سرطان و سنگ کیسه صفرا نیز اثرات جالب توجهی دارد.

خواص خار مریم

استفاده از این گیاه در درمان بیماری های کبدی پیشینه ای 2000 ساله دارد و امروزه به کمک فناوری های جدید ، بار دیگر در نقش داروی هپاتیت ظاهر شده است.

از مزایای دیگر این ماده ، اثر ضد سرطانی سیلیمارین روی سلول های سرطانی پروستات،پوست ،سینه ،تخمدان،مغز و کاهش قند خون در بیماران دیابتی است.

امروزه کپسول های حاوی سیلیمارین از شرکت های مختلف و حتی چای کیسه ای حاوی پودر بذر این گیاه یا پودر سیلیمارین به صورت بسته های بزرگ در دنیا عرضه میشود .

از نظر مکانیسم اثر و اثر بخشی دارویی روی بیماری های کبدی ،تا کنون هیچ داروی شیمیایی و گیاهی در دنیا موفق به جایگزینی با این ماده نشده است.

خواص مهم خار مریم

1.کاهش وزن

2. درمان کبد چرب

3.تقویت سیستم ایمنی

4.کمک به کاهش وزن

5.بهبود سلامت پوست

6.کاهش مقاومت به انسولین

7.محدود کردن پیشرفت سرطان

8. تقویت استخوان ها

9. بهبود علائم آسم آلرژیک

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.