درمان دردعضلانی درخانه

درمان خانگی درد عضلانی:

بدن دارای یک سیستم پیچیده عضلات است، و درد عضلانی می تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد.
درد معمولا در عرض 12 تا 48 ساعت پس از فعالیت بوجود می آید. در برخی از موارد، درد عضلانی جزئی است، اما روز به روز در فعالیتهای روزانه مشکلاتی را بوجود می آورد.
اگر میخواهید درد عضلانی را از بین ببرید، اولین چیزی که باید انجام دهید ا هیدراته نگه داشتن بدن با نوشیدن آب کافی است. در صورتی که آب به اندازه کافی ننوشید ماهیچه ها تنگ شده و دچار آسیب می شوند. همچنین، می توانید برخی از داروهای خانگی طبیعی برای تسکین درد ماهیچه ها امتحان کنید.

آب داغ:

با آب داغ بشوئید بعد از 24 ساعت اول پس از شروع درد، آب گرم سریع درد را تسکین می دهد. این افزایش جریان خون به روند درمان سرعت می بخشد، این درمان برای 24 ساعت اول تاثیردارد.
شیوه استفاده: وان حمام را با آب گرم پرکرده و یک فنجان نمک می ریزیم چون منیزیم موجود در نمک در آرامش عضلانی تاثیر دارند قسمت دردناک بدن را به مدت حداقل 20 دقیقه در این مخلوط فرو ببرید چند بار در روز به مدت یک تا دو روز انجام دهید تا ماهیچه های دردناک و شفت بتدریج شل شوند.

زردچوبه :

زردچوبه داروی مسکن قوی و ضد التهابی است.
در یک فنجان شیر یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را مخلوط کنید. دو بار در روز، جرعه جرعه و به آرامی بنوشید.
روش دیگر، ایجاد یک ضماد با مخلوط کردن مقدار مساوی از زردچوبه تازه رنده شده با آب لیمو و نمک است، این ضماد را به عضلاتی که درد میگیرد بزنید. نیم ساعت بعد با آب گرم بشوئید. این کار را دو بار در روز تا زمانی که درد از بین رفته است انجام دهید.

سرکه سیب :

سرکه سیب یکی دیگر از درمان بسیار خوبی برای تسکین درد عضلانی است. این ضد التهاب و خواص alkalizing به کاهش درد و التهاب کمک میکند.
اضافه کردن دو فنجان سرکه سیب به آب حمام ولرم. غوطه ور شدن در این آب به مدت 15 تا 20 دقیقه. این کار را به مدت چند روز تا زمانی که به طور کامل بهبود یابید انجام دهید.
یک شیوه دیگر اضافه کردن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و مقداری عسل به یک لیوان آب گرم است. نوشیدن یک بار در روز به مدت یک هفته توسعه میشود.

روغن خردل :

روغن خردل جریان خون پوست را افزایش میدهد. باعث شل کردن عضلات و بهبود گردش خون برای کاهش درد می شود.
طریقه استعمال: 10 حبه سیر را ریز ریز خرد کنید و در 4 قاشق غذا خوری روغن خردل تفت داده تا طلایی شود، سپس مخلوط را سرد کرده و به آرامی منطقه آسیب دیده را با این روغن ماساژ دهید چند بار در روز این کار را انجام دهید.

فلفل قرمز:

فلفل ضد درد و ضد التهاب است، به کاهش درد عضلانی، خشکی و التهاب کمک میکند.
طریقه استفاده: یک قاشق چای خوری پودر فلفل را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کنید، این مخلوط را به منطقه آسیب دیده بمالید،تا دو یا سه روز روی ان را ببندید .
روش دیگر: اضافه کردن پنج قاشق چای خوری فلفل با نصف فنجان روغن نارگیل گرم شده به مدت 24 ساعت به آرامی آن قسمت آسیب دیده را ماساژ دهید.

رزماری :

برگ رزماری تازه و خشک حاوی خواص ضد التهابی است که می تواند درد و التهاب بافت های عضلانی ملتهب را سریع درمان کند.
طریقه استفاده: سه اونس از برگ رزماری خشک شده را در هشت فنجان آب بریزید بیست دقیقه در آب گرم بماند تا خیس شود و 15 دقیقه در محل آسیب دیده بماند دو یا سه بار در روز بمدت سه روز این کار را انجام دهید.

دیدگاه شما
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.