درمان سردرد

1. برگ نعناع تند – برای سردرد

یک گیاه رایج است که یا به همراه چای و یا به صورت دمنوش برای تسکین معده استفاده میشود اما به عنوان گیاهی محبوب برای کاهش درد سردرد نیز استفاده میشود به این صورت که به جای چای ، به عنوان یک روغن اسانس نعنا مانند روغن نارگیل به طور مستقیم برروی پوست اعمال میشود و تنها با مالیدن چند قطره از این اسانس یر روی رستنگاه پیشانی جایی که مو روییده است شاهد کاهش سردرد خود باشید .

2. سنبل الطیب – برای سردرد

سنبل الطیب یا علف گربه معمولا به عنوان کمک کننده ب خواب شناخته میشود و اثر آرام بخش و تقویت کننده دارد و همین امر سبب میشود که برای میگرن نیز مفید باشد . هنوز دقیقا مشخص نیست که این گیاه چه تاثیری برروی میگرن میگذارد اما شاید همان اثرات آرام بخشی که برروی سیستم عصبی ما میگذارد برای کاهش میگرن نیز مفید است .

3. اسطوخدوس – برای سردرد

یکی دیگر از درمان های طبیعی سردرد روغن اسطوخدوس است . شکوفه های خشک شده و جوانه های این گیاه بوی متمایزی را از خود نشان میدهند که میتوان آن هارا در یک کیسه ی کوچک پیچید و برروی پیشانی خود قرار داد . علاوه بر این حمام با استشمام اسطوخدوس یک روش آرام بخش برای از بین بردن سر درد است . همچنین میتوانید  4-2 قطره روغن اسطوخدوس را در 3-2 فنجان آب جوش بریزید و یه صورت موشعی برروی پیشانی خود بمالید و یا تنها با آن بخور بگیرید و بوی آن را استشمام کنید 

4. دانه های گشنیز  – برای سردرد

در بعضی از فرهنگ های باستانی از بعضی از گیاهان زراعی به عنوان یک گیاه دارویی برای سردرد و میگرن استفاده میشده و اغلب به صورت استنشاقی و دم نوش مورد استفاده قرار میگرفتند . به این صورت که یک قاشق چایخوری دانه گشنیز را به 2 فنجان آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه خیس بخورد سپس با مقداری شکر برای خوش طعم شدن مصرف کنید .

5. بابونه گاوی – برای سردرد

بابونه یک گیاه جالب است که عمدتا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای بیماری میگرن مورد استفاده قرار میگیرد و برای سردر های منظم خیلی مفید نیست . پیشنهاد میشود به عنوان یک راه پیشگیری از افزایش میگرن مزمن ، روزانه کپسول خشک شده لیپوفور را برای کمک به کاهش میگرن مصرف کنید . 

6. گیاه مریم گلی – برای سردرد

پس از سستی در زیاده روی غذاهای تعطیلات یا مصرف بیش از حد چربی حیوانات ، مریم گلی به ویژه در سردردهای گوارشی ناشی از اینها نیز مفید است . همچنین برای سردردهای هورمونی و گرمازدگینیز مفید است . دوزهای بالاتر مریم گلی نیز به طور موفقیت آمیز برای سردردهای تنشی که درد آنها در پیشانی ظاهر میشوند نیز استفاده میشود .

7. شیرین بیان – برای سردرد

شیرین بیان عطر و طعم دلنشینی دارد و در سردرد های ناشی از نارسایی آدرنال بسیار مفید است . با این وجود در همه ی افراد نتیجه یکسان نیست و طبق گزارشات این گیاه دارویی برای سردرد بعضی افراد مناسب بوده و برعکس سردرد های بعضی دیگر را زیاد هم کرده است.

8. شاه پسند – برای سردرد

شاه پسند یک گیاه علفی با گلهای رنگارنگ است و بسیار مفید برای درمان PMS یا سردرد تنشی و سردرد ناشی از اعصاب و اضطراب است .فقط یک مقدار از گیاه تازه لازم است تا مانند چای دم کرده و استفاده کنید 

9. گیاه فرنجمشک  ( Skullcap ) – برای سردرد

skullcap یک گیاه مفید برای درمان سردرد های تنشیست . بیماران مبتلا به سردرد شدید ممکن است متوجه شوند که دندان هایشان از شدت درد به هم میخورند و از درد فک رنج میبرند و اغلب مشت هایشان گره خوره است . این گیاه به عنوان یک آرام بخش و ریلکسیشن قوی عمل میکندو به کاهش اضطراب کمک میکند که نتیجه ی آن کاهش سردرد های ناشی از استرس و اضطراب است .

10. زنجبیل – برای سردرد

زنجبیل برای قرن ها به عنوان گیاه دارویی برای سردرد مورد استفاده قرار گرفته است و در کاهش میگرن به علت سرما خوردگی ، ویروس ها و عفونت های سینوسی موثر است . زنجبیل التهاب را کنترل میکند میتواند به شدت در کاهش درد های ناشی از سردرد کمک کند . زنجبیل تازه را میتوان خرد کرده و به آن آب جوش اضافه کنیم و مانند چای دم کرده استفاده کرد همچنین میتوان تنها به عنوان بخور استفاده کردو از طریق استنشاق وارد بدن شود که هردو راه موثر است .

دیدگاه شما
0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.